Didziuokis

Naujienos |  Spalio 15, 2020

A. Kriščiūnas teigia: judėdamas jaučiuosi gyvas, o tai yra geriausias man nutikęs dalykas

Sportas padeda ne tik kūnui, bet ir mintims

Kriščiūnui per dieną būtina bent valanda fizinės veiklos. Kitaip, juokiasi, „stogas“ nuvažiuotų. Menininkui fizinė veikla – ne šiaip pasivaikščiojimas, o rimtas „išsikrovimas“, kad ir prakaito ne vienas lašas nukristų. Labiausiai mėgsta bėgioti, greitai važiuoti dviračiu ar kopti per kalnus. Būtent judėdamas jis jaučiasi gyvas ir tai, jo nuomone, yra geriausias dalykas.

Fizinio aktyvumo naudą vyras atrado tuomet, kai ieškojo sprendimų, kaip nurimti, atsikratyti nerimo priepuolių, kuriuos patirdavo. „Dabar, remdamasis savo paties patirtimi, galiu drąsiai sakyti, kad kasdienė fizinė veikla ypač gerai išvalo neigiamas mintis, leidžia tuo metu negalvoti apie jokius rūpesčius. Tą valandą psichologiškai pailsi nuo skubėjimo, streso“ – įsitikinęs menininkas.

 

Atradus, kas tinka, sportas tampa malonumu

Kriščiūnas sportuoja savarankiškai. Labiausiai mėgsta judėti vienas, kad nereikėtų su niekuo varžytis. Tai jo asmeninis laikas, kai viską daro pagal savo galimybes, savo tempu: ne per lėtai ir ne per smarkiai, kad tai teiktų ne kančias, bet malonumą.

Rytais žinomas fotografas susiformavo įprotį maudytis šaltame vandenyje – jūroje arba po šaltu dušu. Tai jam jau tapo būtinu ritualu, be kurio jaučiasi neatsibudęs.

„Taip pat jau daugiau nei 25 metus esu vegetaras (beje, bandau būti ir veganas-mėgėjas). Jaučiu, kad tokia mityba man tinkamiausia. Mėgstu paprastus, neįmantrius patiekalus: košę, salotas, daržovių troškinius. Puikiai tinka ir gryni dalykai: pomidoras, obuolys, duona“ – dalijasi Kriščiūnas.

Jei užeina liūdesys, beprasmybės pojūtis, nusivylimas savimi, menininkas įsitikinęs, kad nėra geresnio būdo, kaip autis sportbačius ir bėgti, važiuoti dviračiu, kopti į kalną. Tada atrodo, kad bėdos išgaruoja kartu su prakaitu. Fizinio ir protinio aktyvumo pusiausvyra – štai menininko receptas.

BEACTIVE programos įkvėptas paveikslas

Išgirdęs apie iniciatyvą, kuria siekiama paskatinti žmones kuo daugiau judėti, A. Kriščiūnas nedvejodamas sutiko prie mūsų prisidėti. Kūrinyje jis vaizduoja ne sporto salėje sportuojančius ar profesionalius sportininkus, bet paprastus žmones, kurie aktyviai gyvena.

Taip menininkas norėjo pasidalinti paprasta paslaptimi: judėkime, kad neapaugtų maurais mūsų širdys. Kad būtume ne stovintis vanduo, o veržlios upės.

Menininko kūrinį galima pamatyti ant „Impuls“ ir „Lemon“ sporto klubų sienų Lietuvoje: „Lemon Banginis“ (Vilniuje), „Lemon Europa“ (Vilniuje), „Lemon Fabijoniškės“ (Vilniuje), „Lemon Savanoriai“ (Kaune), „Impuls“ sveikatingumo klubuose Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose bei Vilniuje Savanorių pr., Kareivių g. Fabijoniškių g., Ozo g., Asanavičiūtės g. esančiuose „Impuls“ klubuose. Jau greitu metu meno kūrinys bus atspausdintas ant marškinėlių, gertuvių, kitos atributikos. Euras nuo kiekvieno įsigyto daikto bus paaukotas „SOS vaikų kaimo“ vaikų fiziniam užimtumui skatinti.

Sportas – pasitikėjimo savimi garantas

Prieš 4-erius metus sportuoti pradėjusi Paula Kundreckaitė tikina, kad sportas jau tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi

Plačiau

KITOS NAUJIENOS

Ką verta žinoti prieš pradedant lankyti baseiną?

Ką verta žinoti prieš pradedant lankyti baseiną?

Ką verta žinoti prieš pradedant lankyti baseiną?

Spalio 26, 2020

Sunku įsivaizduoti, kaip žmogus galėtų gyventi be vandens, maudynių ežeruose, upėse ar jūroje. Išmokti plaukti būtina, kad šios pramogos nekeltų pavojaus gyvybei.

Plačiau

Nuo šiol IMPULS narius kviečiame sportuoti ne tik klubuose, bet ir namuose.

Nuo šiol IMPULS narius kviečiame sportuoti ne tik klubuose, bet ir namuose.

Nuo šiol IMPULS narius kviečiame sportuoti ne tik klubuose, bet ir namuose.

Spalio 23, 2020

Prie nemokamų IMPULS treniruočių galėsite prisijungti kasdien. Jas tiesioginės transliacijos metu ves IMPULS profesionalai.

Plačiau