Didziuokis

IMPULS blogas

Naujienos |  Balandžio 24, 2017

Ačiū už Jūsų gerumą!

2016 m. gruodžio mėnesį sveikatingumo klubai IMPULS prisijungė prie TV3 televizijos ir SEB banko organizuojamos „Išsipildymo akcijos“, kurios metu surinktos lėšos buvo skirtos šios akcijos globojamiems vaikams.

Labai džiaugiamės šiandien galėdami Emilijos ir Kasparo vardu padėkoti visiems prisidėjusiems prie šios akcijos ir savo sveiką įprotį pavertusiems gerais darbais!

Emilijos istorija

Emilijai šiuo metu dveji. Praėjusį rudenį mergaitė nukrito nuo laiptų ir patyrė sunkią galvos traumą. Jai lūžo kaukolė, jos ertmėje susidarė kraujosrūvos. Po operacijos, kurią atliko Santariškių vaikų ligoninės medikai, mergaitės kaukolėje liko delno dydžio defektas. Dėl jo judri mergaitė nuolat gyvena su rizika, kai jai gali būti nesunkiai pažeistos smegenys. Vyresniems vaikams ar suaugusiems žmonėms, kurie patiria panašias traumas, tokia problema sprendžiama dirbtiniais implantais. Deja, kol auga kaukolė (iki 6–7 metų), tokios procedūros atlikti negalima.

Emilijai galėtų padėti specialus protezas, kuris yra gaminamas iš artimos kaului medžiagos, kuris laikui bėgant virsta kaulu. Tokie protezai gaminami Italijoje, kurios mokslininkai sukūrė specialią biomimetinę keramiką.

Protezus kompanija gamina pagal iš anksto gautus paciento kompiuterinės tomografijos duomenis. Jų pagrindu atkuriamas trimatis kompiuterinis paciento kaukolės vaizdas, defekto dydis ir forma. Iš biomimetinės kaukolės pagaminama tiksli prarastos kaulo dalies. Šiuo protezu kaulo vientisumą galima atkurti dar nepasibaigus kaukolės augimui – nuo 2 metų amžiaus.

Jūsų pagalbos dėka, jau po trijų mėnesių Emilijai bus atlikta implanto įsodinimo operacija, po kurios mergaitė galės laisvai judėti ir džiaugtis pilnaverte vaikyste.

Emilija siunčia ačiū

Kasparo istorija​

Kasparui trylika. Ligos berniuką pradėjo pulti anksti. Sulaukęs vos mėnesio berniukas patyrė intracerebrinę kraujosrūvą – plyšus galvos smegenų kraujagyslei, į juos išsiliejo kraujas. Sutriko vaiko raida. 7 mėnesių Kasparui buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, o nuo 7 metų amžiaus prasidėjo epilepsijos priepuoliai. Tačiau Kasparas niekada neketino pasiduoti. Jis mokosi Birštono gimnazijoje, lanko dailės pamokas meno mokykloje. Du kartus per metus berniukas vyksta palaikomajam reabilitaciniam gydymui į Druskininkus arba į Abromiškių reabilitacijos ligoninę. Tačiau to nepakanka. Kasparo raumenys silpsta, todėl jam labai reikalinga kineziterapija, masažai, ergo terapija, užsiėmimai baseine. Ambulatoriškai skiriamų procedūrų jam nebe pakanka, o mama nebeišgali nupirkti mokamų. Berniukui būtina ir logopedo pagalba, nes dėl ligos, kalba kartais tampa neaiški, jam būtina lavinti artikuliaciją.

Pagal gydytojų rekomendacijas Kasparo reabilitacijai šiemet jau numatyti du kursai po 20 dienų. Medikai spręs, kokio ilgumo pertraukos reikalingos tarp kursų.

Džiaugiamės, kad visų prisidėjusių prie „Išsipildymo akcijos“ žmonių dėka, šiandien galime užtikrinti taip reikalingas Kasparui reabilitacines procedūras.

Viliamės, kad Jūsų pagalbos dėka Emilija ir Kasparas sveiks ir kasdien jausis vis geriau!

Kasparas siunčia ačiū

Būkite sveiki!
Judėjimas – tai gyvenimas, o aktyvus judėjimas – tai sveikas gyvenimas.

Michailo sėkmės istorija: atsikratęs antsvorio mainais gavo visai kitokį gyvenimą

Mūsų herojus Michailas dėl savo viršsvorio susimąstė tuomet, kai jam tapo vis sunkiau užlipti į savo ketvirtame aukšte esantį butą. Net ir atliekant tokią paprastą užduotį vyrą kankindavo dusulys.

Plačiau

KITOS NAUJIENOS

Sporto fanams ir profesionalams: LTeam konferencija 2019 – rugsėjo 26 dieną Vilniuje!

Sporto fanams ir profesionalams: LTeam konferencija 2019 – rugsėjo 26 dieną Vilniuje!

Sporto fanams ir profesionalams: LTeam konferencija 2019 – rugsėjo 26 dieną Vilniuje!

Rugsėjo 20, 2019

LTeam konferencija – jau tradicine tapusi konferencija skirta sporto profesionalams bei sveikos gyvensenos mylėtojams. Jūsų laukia diskusijos apie sporto vadybos aktualijas, technologijų ir inovacijų pristatymai, atviri pokalbiai su olimpinėmis žvaigždėmis ir treneriais, patarimai, norintiems pasiekti daugiau ir peržengti savo ribas.

Plačiau

Nuo rugsėjo 1-os keičiasi IMPULS klubų darbo laikai!

Nuo rugsėjo 1-os keičiasi IMPULS klubų darbo laikai!

Nuo rugsėjo 1-os keičiasi IMPULS klubų darbo laikai!

Rugpjūčio 30, 2019

Atkreipkite dėmesį

Plačiau