Didziuokis

Naudingi patarimai |  Birželio 16, 2017

Apšilimas ir tempimo pratimai – neatsiejama treniruotės dalis

Apšilimas

Apšilti reikėtų, nepaisant to, kokius pratimus atliksite ar kokių tikslų siekiate. Apšilimas sušildo raumenis ir apsaugo juos nuo traumų bei patempimų. Užteks 10-ies minučių apšilimo ir jūsų treniruotė bus saugi. O ir nuovargis sportuojant ateis vėliau.

Apšilimo metu galite:

  1. bėgti vietoje;
  2. sukti liemenį ir lėtai lenkti galvą;
  3. ratais sukti kojas ir rankas;
  4. lankstytis į šonus, pirmyn ir atgal;
  5. daryti pritūpimus;
  6. daryti atsispaudimus;
  7. daryti įtupstus.

Tempimo pratimai

Kai jūsų raumenys apšils, padarykite tempimo pratimų. Tempimo pratimai pagerina raumenų susitraukimo savybes ir saugo raumenis nuo traumų, spazmų, įplyšimų, jie ne tik labai naudingi sąnariams bei sausgyslėms, bet ir fiziškai atpalaiduoja.

Tempimo pratimai skirstomi į:

dinaminius;

pasyvius;

statinius.

Dinaminiai – tai judant atliekami tempimo pratimai, kurie turėtų būti daromi prieš treniruotę tam, kad raumenys įsidirbtų, sušiltų ir juose suaktyvėtų kraujotaka. Tempimo pratimai neturi būti atliekami iš jėgos – neturite jausti skausmo. Ir nepamirškite giliai kvėpuoti – tai padeda atpalaiduoti raumenis.

Pasyvūs tempimai atpalaiduojantys ir ilginantys raumenis tempimai, kurių metu sportininkas ne pats atlieka tempimą, o tai daro treneris.

Siekiant atpalaiduoti raumenis po sunkaus darbo, sumažinti jų įtampą ir skausmą, po treniruotės taip pat rekomenduojama atlikti tempimo pratimus. Tam geriausiai tinka statiniai tempimo pratimai. Jie taip pat padeda greičiau įsijungti organizmo sistemoms, atsakingoms už laktato (pieno rūgšties) likvidavimą.

Raumenų skausmas po treniruotės

Vis tik raumenų skausmas po treniruotės – gana įprastas reiškinys. Ypatingai dažnai taip nutinka  naujokams, žmonėms, grįžusiems į klubą po ilgos pertraukos ar užsikrovusiems per didelį fizinį krūvį.

Priežastys. Kitą dieną po treniruotės atsiradęs raumenų skausmas rodo, kad vakar gerai padirbėjote sporto salėje. Dėl didelio fizinio krūvio jūsų raumenyse atsirado mikroskopinių įtrūkimų ir plyšimų, sukėlusių uždegimą ir iššaukusių skausmą.

Kaip jo išvengti? Visų pirma, taisyklingai sportuojant, ir prieš treniruotę atlikus apšilimo, o po jos – tempimo pratimus, skausmo neturėtų būti.

Kad išvengtumėte skausmo:

po treniruotės paplaukiokite baseine – atsipalaiduos visas kūnas;

po treniruotės atlikite tempimo pratimus – taip atpalaiduosite raumenis;

nueikite į sauną ar pasilepinkite karšta vonia: šiluma atpalaiduos raumenis ir numalšins skausmą;

masažas: jis padeda dvigubai greičiau atsistatyti raumenims;

Kaip jį sumažinti? Jei vis tik kankina skausmai, nieko nepadarysi, teks skausmą iškentėti. Galima palengvinti savo savijautą atliekant šiuos veiksmus:

gerkite daug vandens;

skausmą malšina ramunėlių, jonažolių ar erškėtuogių nuoviras;

kraštutiniu atveju naudokite skausmą mažinančius tepalus.

Domo sėkmės istorija: „Sportas suteikė pasitikėjimo savimi“

Šiaulietis Domas Sinickas sporto klube „Impuls“ – dažnas svečias. Profesionalus karys į sporto salę arba baseiną ateina kone kasdien. Sunku patikėti, kad šis 26-erių jaunuolis kažkada svėrė 100 kg.

Plačiau

KITOS NAUJIENOS

GRUPINĖS LAUKO TRENIRUOTĖS SUGRĮŽTA

GRUPINĖS LAUKO TRENIRUOTĖS SUGRĮŽTA

GRUPINĖS LAUKO TRENIRUOTĖS SUGRĮŽTA

Balandžio 15, 2021

Artėjant klubų atsidarymui, kviečiame pradėti sportuoti lauko grupinėse treniruotėse! Pagaliau galime susitikti didesnėje grupėje ir pasidžiaugti šylančiais orais ir galimybe judėti KARTU. Startuojame jau šį pirmadienį, balandžio 19 dieną. Ar pasirengę?

Plačiau

Prasideda bėgimo sezonas: ką verta žinoti?

Prasideda bėgimo sezonas: ką verta žinoti?

Prasideda bėgimo sezonas: ką verta žinoti?

Balandžio 14, 2021

Šylantys orai augina bėgikų gryname ore gretas. Tą patvirtina ir sveikatos specialistai, pastebintys, kad būtent pavasarį padaugėja su intensyvesniu judėjimu susijusių skausmų ir traumų. O sporto prekių pardavėjai pastebi, kad atšilus orams akivaizdžiai išauga bėgimui skirtos avalynės bei aprangos pardavimai. Tiesa, nors bėgimas gali turėti daug privalumų, ekspertai pastebi, kad grįžus bėgioti po žiemos pertraukos ar tik dabar nusprendus išbėgti reikia paisyti svarbių taisyklių.

Plačiau