Didziuokis

IMPULS blogas

Mano IMPULS istorija | Sausio 17, 2018

Inesos sėkmės istorija: tik sportuojant rezultatų pasiekti neįmanoma

26-erių Inesos Šveikauskienės sėkmės istorija neeilinė. Jauna moteris sportavo ne vienerius metus, tačiau niekaip nesugebėjo pasiekti savo užsibrėžto tikslo – sutvirtinti viso kūno raumenų. Viskas pasikeitė, kai vieną dieną sporto klube ją pastebėjo asmeninis treneris ir atskleidė, kodėl nėra rezultatų. Šiuo metu klaipėdietė ne tik sėkmingai atsikratė nereikalingų kilogramų, bet išsikėlė sau tikslą – maksimaliai sutvirtinti savo kūną.

Siekti rezultatų trukdė žinių trūkumas

I. Šveikauskienė nuo mažens buvo labai judrus vaikas, todėl išbandė daugybę veiklų: pradedant krepšiniu, futbolu, lengvąja atletika, baigiant šokiais ir net šachmatais. Su amžiumi Inesa ir toliau ieškojo aktyvios veiklos, tačiau kaip ir daugelis, pradėjusi dirbti sėdimą darbą, pastebėjo, kad tai ne į naudą jos figūrai.

„Pamačiau, kad kuo mažiau judu, tuo lengviau kaupiasi kilogramai. Nesisielojau dėl savo svorio – atrodžiau visai neblogai. Tiesiog visada svajojau apie atletišką figūrą, tokią labiau „prisirpusią“, todėl nutariau, kad pats laikas pasitempti ir užsirašiau į sporto klubą“, – pasakojo pašnekovė.

Nors ir jautė poreikį sportuoti ir tai nuoširdžiai darė, pasiekti savo tikslo – sustangrinti visą kūną ir užsiauginti dailių raumenukų – moteriai nepavyko net per ketverius metus.

„Žinoma, buvau sutvirtėjusi, tačiau troškau ryškesnių kūno formų. Prie mano nesėkmės nemenkai prisidėjo, tai, kad kaskart iš užsienio grįžus mano vyrui, o tai būdavo gana dažnai – kas trečią mėnesį, mėnesiui atsipalaiduodavau, paskelbdavau pertrauką sportui ir ramia širdimi ilsėdavausi bei valgydavau viską, ko užsigeisdavau“, – juokėsi klaipėdietė.

Didžiausia klaida – mityba

Nežinia, kiek dar laiko Inesa būtų plušusi, nepasiekdama rezultatų, jei vieną dieną prie jos nebūtų priėjęs sveikatingumo klubo „Impuls“ asmeninis treneris Andrius Montvydas.

„Mačiau, kad klientė dirba, stengiasi, tačiau pastebėjau daug klaidų, todėl priėjau, pakalbinau. Išsiaiškinau, kad Inesa sportuoja jau ilgai, tačiau, kaip pati nurodė, rezultatų nebuvo matyti. Iš dalies taip buvo todėl, kad atliekant pratimus, buvo daromos klaidos: per ilgos pertraukos tarp serijų, per daug poilsio tarp priėjimų, netinkamai pasirinkti pratimai, jų išdėstymas ir pan. Na, o svarbiausia – reikėjo iš esmės keisti Inesos mitybą, nes paklausius, kaip ji maitinasi, pasidarė aišku, kas jai tiek ilgai trukdė siekti progreso“, – teigė asmeninis treneris.

Pradėjus dirbti kartu, treneris klaipėdietei sudarė naują pratimų programą, pakoregavo jų atlikimo techniką, supažindino su fizinio krūvio planavimu.

„Taip pat Inesai buvo sudarytas mitybos planas, kuris visiškai pakeitė jos požiūrį į maistą. Galima sakyti, kad iš naujo mokėmės valgyti. Teko ne tik aiškinti, kas tai yra sveikas maistas, bet ir išsklaidyti daugelį mitybos mitų, mat Inesa manė, kad reikės badauti arba valgyti vien grikius. Tai komiška, bet taip mano daugelis žmonių“, – atviravo A. Montvydas.

Numetus svorio suprato, kad gali daugiau

Apskaičiavus Inesai reikalingą dienos kalorijų kiekį ir sudarius dienos režimo, sporto, miego ir mitybos planus, per pirmą savaitę ji iš karto atsikratė kelių kilogramų.

„Laikantis režimo, pokyčiai pasimato labai greitai. Mažėjo Inesos apimtys, gerėjo forma, miego kokybė, bendra sveikatos būklė“,– tikino Andrius. Šiuo metu Inesa maitinasi 7 kartus dienoje.

„Atsisakiau visų „tuščių“ kalorijų, vaisių, cukraus, stipriai sumažinau angliavandenių kiekį, nevartoju alkoholio, neturiu jokių žalingų įpročių. Valgau daug baltymų, daržovių ir, žinoma, išgeriu bent 1,5 litro vandens per dieną. Stengiuosi valgyti, sportuoti tuo pačiu laiku bei miegoti 8 valandas per parą. Numečiau 8 kilogramus ir jaučiuosi tiesiog fantastiškai!“ – tikino moteris.

I. Šveikauskienė teigia, kad sveikatingumo klubas „Impuls“ yra jos antrieji namai. Čia ji turi bendraminčių ratą, čia gali išlieti visas, per dieną susikaupusias problemas, o svarbiausia – sporto jai niekada nebūna per daug.

„Šiuo metu mano tikslas yra reguliariai, kas antrą dieną sportuoti ir stebėti, kas vyksta su mano kūnu, kaip jis keičiasi“, – atskleidė klaipėdietė.

Dainininkę V.Matačiūnaitę sportuoti motyvuoja aplink uoliai plušantys bendraminčiai

Dainininkė ir aktorė Vilija Matačiūnaitė prisipažįsta, kad rimta sportininke savęs nelaiko, tačiau pagauta azarto sveikatingumo klube „Impuls“ kartais apsilanko net 5 kartus per savaitę.

Plačiau

KITOS NAUJIENOS

Mityba, siekiant sulieknėti ir išlaikyti svorį

Mityba, siekiant sulieknėti ir išlaikyti svorį

Mityba, siekiant sulieknėti ir išlaikyti svorį

Valgymas – vienas didžiausių malonumų. Vis tik tas malonumas trunka taip trumpai, o štai nepasitenkinimas savo išvaizda kankina nuolat. Jei persivalgote, jus nuolat lydės apsunkusi, mieguista būsena ir amžina graužatis, kad neatsispyrėte ir suvalgėte ne tiek ir ne tai, kas jums teiktų gerą savijautą. Žemiau aptarsime, ką reikėtų daryti siekiant sulieknėti arba išlaikyti savo esamą svorį.

Plačiau

Ingrida Martinkėnaitė: „Rūpestis savo išvaizda neturi tapti manija, ar vieninteliu gyvenimo tikslu“

Ingrida Martinkėnaitė: „Rūpestis savo išvaizda neturi tapti manija, ar vieninteliu gyvenimo tikslu“

Ingrida Martinkėnaitė: „Rūpestis savo išvaizda neturi tapti manija, ar vieninteliu gyvenimo tikslu“

Ingrida Martinkėnaitė visiems puikiai pažįstama moteris, mama ir merginų grupės „69 danguje” narė, prieš kurį laiką savo mintimis apie sveiką gyvenseną ir moteriškumą pradėjo dalintis asmeniniame tinklaraštyje. Pasak jos, kaip ir daugelis šiuolaikinių moterų, ji nuolat skuba ir kartais nespėja daugiau laiko skirti sau. „Kiekviena iš mūsų, moterų, turime atrasti savo sveikesnio gyvenimo receptą ir nepamiršti, kad meilė sau prasideda ne nuo kilogramų ar centimetrų skaičiavimo, o meilės sau ir savo kūnui“, – pasakoja Ingrida.

Plačiau