Jaunosios plaukimo žvaigždės rinkosi Klaipėdoje!
Didziuokis

Naujienos Renginiai

Jaunosios plaukimo žvaigždės rinkosi Klaipėdoje!

 

 

Jaunosios plaukimo žvaigždės rinkosi Klaipėdoje

 

Savaitgalį Lietuvos uostamiestyje įvyko ilgai laukta plaukimo šventė vaikams. Plaukimo baseine savo jėgas išbandyti skubėjo ne tik plaukikai iš Klaipėdos, bet ir geriausi Vilniaus jaunieji talentai. Sveikatingumo klubo „Impuls“ kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuotame vaikų renginyje dalyvavo bene 300 vaikų ir jaunuolių, kurie varžėsi keturiose amžiaus grupėse bei estafetės rungtyse.

 

„Vis dar esame viena pirmaujančių valstybių Europos Sąjungoje pagal vaikų skendimo rodiklius. Todėl itin svarbu nuo mažų dienų mokyti vaikus plaukti, kad galėtume išvengti tragiškų pasekmių ateityje. Iki šiol nėra skiriamas deramas dėmesys vaikų plaukimo mokymui, nors tai ir yra viena efektyviausių prevencijų, kuriai Vakarų valstybėse skiriamas itin didelis dėmesys. Mūsų rengiamos varžybos – viena pagalbinių priemonių, kurios ne tik prisideda kovojant su šia problema, bet ir įkvepia vaikus ateiti mokytis plaukti“, – sako sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ vadovė Greta Radzevičienė.

 

Jaunųjų plaukikų varžybos vykdytos pagal tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) taisykles. Renginys yra savotiškas startas jau gruodžio 13-ąją startuosiančiam pasaulio plaukimo čempionatui trumpajame – 25 metrų baseine Melburne, Australijoje. Čia dalyvaus keturi Lietuvos plaukikai, įvykdę „A“ normatyvus: Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova, Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

 

„Turime daug ryškių, tarptautinėse varžybose ant apdovanojimų pakylos triumfuojančių atletų, kurie tampa įkvepiančiu pavyzdžiu ir jaunajai kartai. Tokie renginiai skatina nuo mažų dienų domėtis ir įsitraukti į sportą, būti aktyviems, formuoja vertybinę skalę, ugdo sportinį charakterį. Džiaugiamės galėdami būti renginio parteriais, džiugina ir aktyvus jaunųjų plaukikų įsitraukimas, jų noras mokytis plaukti. Kas žino, gal iš šiandien plaukimo akademijoje dalyvaujančių vaikų išaugs būsimi olimpiečiai? Labai to linkime“, – sako LTOK prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

 

Optimalus amžius pradėti – nuo  5 metų

 

„Impuls“ plaukimo treneris ir varžybų vyr. teisėjas Artūr Bartaševič sako, kad šiuolaikinių vaikų noras mokytis plaukti džiugina, tačiau, kita vertus, daugumai trūksta elementarių žinių apie plaukimą ir jo svarbą kiekvieno mūsų gyvenime.

 

„Plaukimas yra tiesiog gyvybiškai svarbus dalykas. Tiesa, šiam supratimui skatinti labai svarbus ir tėvų indėlis. Juk viskas prasideda būtent nuo jų pavyzdžio. Jeigu vaikas yra jautresnis ir turi baimę vandeniui mama ir tėtis gali padėti ją įveikti. Į plaukimo programas visada siūlome atvykti visai šeimai. Žinoma, yra ir drąsių vaikų, kurie lengvai prisijaukina vandenį ir greitai mokosi įvairiausių plaukimo technikų“, – sako A. Bartaševič.

 

Treneris pataria vaikus į baseiną atvesti vos sulaukus penkerių metų, tačiau primena, kad išmokti plaukti – niekada ne per vėlu: „Ateina ir 12-os, ir 40-ies sulaukę žmonės. Aišku, kuo anksčiau – tuo geriau.“

„Impuls plaukimo akademijos“ varžybose pirmąją, antrąją ir trečiąją vietas užėmę sportininkai apdovanoti medaliais, geriausių rezultatų pasiekusiai komandai įteikta „Impuls Plaukimo akademijos Kalėdinės taurė“.

 

Geriausius rezultatus varžybose pasiekė:

 

50 m laisvu stiliumi:

Karina Popova (2012 m. gimimo)

Andrėja Adomaitytė (2011 m.)

Auksė Jurgėlaitytė (2009 m.)

Akvilė Sabonytė (2007 m.)

Kasparas Navikas (2012 m.)

Tijus Inčikas (2010 m.)

Robertas Deksnys (2010 m.)

Tomas Žvinakis (2006 m.)

50 m krūtine:

Barbora Kaškonaitė (2012 m.)

Gabija Bogdevičiūtė (2011 m.)

Smiltė Balčikonytė (2008 m.)

Akvilė Sabonytė (2007 m.)

Matas Mierkys 2012 m.)

Domantas Jarmalavičius (2011 m.)

Dominykas Maluška (2009 m.)

Tomas Žvinakis (2006 m.)

50 m nugara:

Akvilė Latakaitė (2012 m.)

Agata Selina (2010 m.)

Aura Ressr-Molkove (2008 m.)

Vilūnė Zmėjauskaitė (2007 m.)

Augustas Baradinskas (2011 m.)

Erik Romanovskij (2009 m.)

Vakaris Kasperiūnas (2008 m.)

Julius Aguilera (2007 m.)

50 m peteliške:

Aura Ressr Molkove 2008 m.)

Smiltė Truskaitė 2010 m.)

Jurgis Stankevičius 2008 m.

Justas Sinkevičius 2005 m.)

Estafetės rungtyje 8 x 50 m laisvu stiliumi nugalėtojo Vilniaus Kareivių klubo komanda.

Sveikatingumo klubai „Impuls“ taip pat dalyvauja Lietuvos moksleivių, antrokų, mokymo plaukti programoje, kuri yra viena efektyviausių priemonių užtikrinant vaikų saugumą viešuosiuose baseinuose ir lauko vandens telkiniuose.

Sporto nauda – gera savijauta ir išvaizda

Mantas Michalauskas bėgioja nuo antros klasės. Intensyviai sportuojantis vaikinas prisipažįsta – šaltuoju sezonu miško takelį tenka keisti į treniruoklių salę.

Plačiau

KITOS NAUJIENOS

Lašas gerumo

Lašas gerumo

Lašas gerumo

Didžiuojamės būdami Nacionalinio kraujo centro draugais ir partneriais.

Plačiau

Sausio 20 d. – pasivaikščiojimo lauke diena.

Sausio 20 d. – pasivaikščiojimo lauke diena.

Sausio 20 d. – pasivaikščiojimo lauke diena.

Sausio 20 d. – pasivaikščiojimo lauke diena. IMPULS komanda kviečia Jus visą artėjantį savaitgalį daugiau laiko praleisti gryname ore vaikštant ir sportuojant. Reguliarūs pasivaikščiojimai – didelė nauda Jūsų kūnui ir emocinei sveikatai, nes vaikščiojimas: - mažina psichologinę įtampą, - gerina nuotaiką, - skatina kūrybiškumą, - aktyvuoja viso organizmo veiklą, - stimuliuoja imuninę sistemą, - mažina neigiamas ilgo sėdėjimo pasekmes, - mažina kraujospūdį, - mažina cukraus kiekį kraujyje.

Plačiau