Kaip sąmoningumą įtraukti į savo užimtą dienotvarkę ir net sporto salėje?
Didziuokis

Naudingi patarimai Treneris pataria Naujienos

Kaip sąmoningumą įtraukti į savo užimtą dienotvarkę ir net sporto salėje?

 

Veikiausiai jau esate girdėję apie plačiai paplitusius sąmoningumo tyrimus, kurie rodo, kad gebėjimas būti dabarties akimirkoje, gali turėti daugybę privalumų – nuo mažesnio streso iki didesnio susikaupimo ir laimės. Tačiau kas tiksliai yra sąmoningumas? Kaip jį atpažinti ir pasinaudoti jo teikiama nauda kasdienybėje? Ekspertai dalijasi įžvalgomis, kad sąmoningai atliekant tam tikrus veiksmus pagerėja jų kokybė, o štai sąmoningas fizinis aktyvumas duoda kur kas daugiau naudos kūnui ir organizmui.

Gerina fizinę sveikatą

Sveikatingumo klubų „Impuls“ treneris Deimantas Vaitkevičius teigia, kad sąmoningai treniruodamiesi didiname sportavimo efektyvumą, mažiname traumų riziką, galime labiau kontroliuoti fizinės veiklos eigą ir greičiau pasiekti trokštamų rezultatų.

„Sąmoningi galime būti net ir atlikdami paprastus fizinius pratimus. Pavyzdžiui, vaikščiodami. Galime susikoncentruoti į savo pojūčius: energetiką, širdies darbą, emocijas, deguonies apykaitą ir tokiu būdu labiau kontroliuoti užsiėmimo procesą ir nepersitreniruoti arba, atvirkščiai, pasiekti geresnių rezultatų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad susikoncentravus į atliekamą pratimą ir dirbančių raumenų veiklą padidėja raumens susitraukimo efektyvumas, daugiau raumeninių skaidulų įsijungia į darbą, padidėja raumenų inervacija“, – sako „Impuls“ treneris.

Daugelis mūsų stebėdami bet kurios sporto šakos varžybas, iš šalies stebisi sportininkų ramybe ir koncentracija. Tačiau sporto psichologai teigia, kad net ir geriausi pasaulio sportininkai patiria kur kas didesnį nerimą ir stresą lyginant su mumis.

Pasak D. Vaitkevičiaus, būtent profesionalūs atletai geriausiai žino, kaip iš naujo sutelkti dėmesį, kai jis nuklysta: „Tai jie daro praktikuodami dėmesingumą, t. y. mokosi savo dėmesį išlaikyti dabarties akimirkoje, sugrąžindami jį atgal į tikslą. Tai tarsi proto vedimas į sporto salę. Tą galime išmokti daryti kiekvienas, tereikia sutelkti dėmesį į tai, ką darome. Rezultatui padidinti galime pasitelkti vaizduotę, įsivaizduoti procesą ir ko trokštame.“

„Impuls“ trenerio D. Vaitkevičiaus praktiniai patarimai, kaip sąmoningai užsiimti fizine veikla:

  • Sutelkite dėmesį į save ir į tai, ką darote.
  • Susikoncentruokite į raumenų susitraukimą ir atsipalaidavimą kvėpuojant. Koncentruodamiesi į dirbančius raumenis, įdarbinsite smegenis ir kūną, ne tik atliksite judesius, bet ir sutelksite dėmesį į tą sritį.
  • Apsvarstykite savo tikslus ir atitinkamai suplanuokite tai, ką norite pasiekti. Laikantis rutinos koncentracija bus sutelkta ten, kur
  • Jei treniruotės neteikia malonumo, persvarstykite savo pasirinkimą. Labiau tikėtina, kad išlaikysite koncentraciją, jei patinka tai, ką darote.

 

 

 

 

Michailo sėkmės istorija: atsikratęs antsvorio mainais gavo visai kitokį gyvenimą

Mūsų herojus Michailas dėl savo viršsvorio susimąstė tuomet, kai jam tapo vis sunkiau užlipti į savo ketvirtame aukšte esantį butą. Net ir atliekant tokią paprastą užduotį vyrą kankindavo dusulys.

Plačiau

KITOS NAUJIENOS

Svarbi informacija dėl Kareiviu IMPULS baseino veiklos

Svarbi informacija dėl Kareiviu IMPULS baseino veiklos

Svarbi informacija dėl Kareiviu IMPULS baseino veiklos

Informuojame, kad Kareivių IMPULS baseino ir pirčių erdvės atnaujinimo darbai pratęsiami iki balandžio 2 dienos imtinai. Šiuo laikotarpiu galite lankytis Asanavičiūtės ir Savanorių klubų baseino ir pirčių zonose. Kareivių IMPULS baseino erdvėje lauksime Jūsų nuo balandžio 3 dienos. Plaukimo akademijos narystė tam laikotarpiui bus automatiškai sustabdoma. Plaukimo treniruotės prasidės nuo balandžio 3 dienos. Kilus klausimams kviečiame kreiptis nr. 19192 Atsiprašome už nepatogumus.

Plačiau

Jogos savaitė IMPULS sveikatingumo klubuose

Jogos savaitė IMPULS sveikatingumo klubuose

Jogos savaitė IMPULS sveikatingumo klubuose

Vasario 22 minėsime Jogos dieną. Ta proga visą savaitę (vasario 20 - 26 dienomis) IMPULS sporto ir sveikatingumo klubuose kviesime Jus į JOGOS savaitės išskirtines treniruotes.

Plačiau