Didziuokis

Mityba Naujienos

Skaičiuojame asmeninį aktyvumo indeksą

Visi žinome, jog norint pakoreguoti kūno linijas ir gerai jaustis turime suvartoti tam tikrą kalorijų kiekį. Bet šių dienų realybė, kad dėl susiklosčiusios padėties dažnas mažiau juda arba išvis papildomai nebejuda. Todėl suvartojamas kalorijų kiekis neatsižvelgiant į judėjimą lemia papildomų kilogramų kaupimąsi ir blogą savijautą.

Kaip pasiskaičiuoti tinkamą kalorijų kiekį pagal fizinį aktyvumą?

Pagrindinis geros savijautos ir siekiamos išvaizdos aspektas – kalorijos. Turint tikslą sulieknėti, privalu suvartoti mažiau kalorijų nei reikia mūsų organizmui. Tik tuomet sukaupti kūno riebalai bus naudojami energijai ir vyks atsargų deginimo procesas.

Pirmiausia reikia nusistatyti asmeninį fizinio aktyvumo lygį, nes visi organizme esantys procesai yra individualūs ir retai kada vieno asmens tinka kitam.

Norint sužinoti asmeninį aktyvumo indeksą, individualiai renkamės vieną iš šių nurodytų aktyvumo lygių:

1,2 – labai mažas: nesportuojate, mažai vaikštote ir daug laiko praleidžiate sėdėdami.

1,375 – nedidelis: kartais pasivaikštote, sportuojate 1–2 kartus per savaitę;

1,55 – vidutinis: reguliariai sportuojate 2­–4 kartus per savaitę;

1,725 – didelis: sportuojate 5 kartus per savaitę, fizinis krūvis nemažas. 

Šis indeksas yra naudojamas tolimesniame etape norint nustatyti, kiek kalorijų jūsų organizmui reikia kasdieniniame gyvenime. Reikėtų nepamiršti svarbiausio dalyko – organizmui privaloma suvartoti tam tikrą kalorijų kiekį vien tam, kad funkcionuotų: plaktų širdis, augtų nagai, vyktų, kvėpavimo, virškinimo ir kiti sudėtingi fiziologiniai procesai. Norint nustatyti, kiek individualiai reikia kalorijų tam, kad organizmas funkcionuotų, galima pasikliauti formule:

655 + (9,6 x svoris kilogramais) + (1,8 x ūgis centimetrais) – (4,7 x amžiaus metais).

Pvz.: 20-metis jaunuolis 180 cm, sveriantis 80 kg:

655 + (9,6 x 80) + (1,8x 180) – (4,7 x 20) =1 747

Pvz.: 655 + 768 + 324 – 94 = 1 747

Gautas atsakymas parodo paros kalorijų poreikį individualiam organizmui. Šį gautą kalorijų skaičių padauginus iš jau minėto individualaus aktyvumo indekso sužinosime kalorijų sumą, kurią sudegina organizmas. 

Žinome kalorijas. Tai kaip elgtis?

Norint palaikyti esamą kūno svorį reikėtų suvartoti ne daugiau nei gautas atsakymas. Jei kalorijos yra viršijamos – teks didinti fizinį krūvį. Yra žymiai efektyviau ir protingiau sumažinti 200–250 kalorijų per parą nei rinktis drastiškus lieknėjimo būdus, alinančius organizmą ir nesuteikiančius ilgalaikio rezultato.

Turintiems didelį antsvorį drastiški sprendimai, pasirinkus ne individualų kalorijų kiekį yra pavojingi – dažnai kūno svoris prarandamas raumens sąskaita.

36 kg atsikratęs Mantas: „Visi tai gali padaryti, bet dažnas netiki savimi“

Likus vos keletui savaičių iki metų pabaigos, daugelis žmonių ima kelti sau ateinančių metų tikslus. Ne paslaptis, kad dažnas svajoja pagerinti savo išvaizdą, tiksliau – pradėti naują gyvenimo etapą, didesnį dėmesį skiriant savijautai ir išvaizdai. „Tiesa, neretai koją pakiša nepasitikėjimas savimi, baimė, kad nepasiseks“, – pastebi asmeninis treneris Mantas Pavliukevičius. Abejojantiems jis siunčia padrąsinimą: jeigu jam pavyko, kodėl negali pavykti ir jums?

Plačiau

KITOS NAUJIENOS

Pokyčiai nuo rugsėjo 13 dienos

Pokyčiai nuo rugsėjo 13 dienos

Pokyčiai nuo rugsėjo 13 dienos

Svarbi informacija: dėl Vyriausybės nustatytų ribojimų, nuo rugsėjo 13 d. sportuoti sporto klubuose bus galima tik turint galimybių pasą.

Plačiau

NAUDOJIMOSI IMPULS SVEIKATINGUMO KLUBŲ TEIKIAMOMIS PASLAUGOMIS TVARKA IR TAISYKLĖS

NAUDOJIMOSI IMPULS SVEIKATINGUMO KLUBŲ TEIKIAMOMIS PASLAUGOMIS TVARKA IR TAISYKLĖS

NAUDOJIMOSI IMPULS SVEIKATINGUMO KLUBŲ TEIKIAMOMIS PASLAUGOMIS TVARKA IR TAISYKLĖS

Atnaujinome Naudojimosi Impuls Sveikatingumo Klubų Teikiamomis Paslaugomis Tvarką ir Taisykles. Naujoji Tvarkų ir Taisyklių versija įsigalios nuo 2021 08 01 dienos. Čia rasite neatnaujintą taisyklių versiją: https://www.impuls.lt/blogas/naujienos/naudojimosi-impuls-sveikatingumo-klubu-teikiamomis-paslaugomis-tvarka-ir-taisykles

Plačiau