Grįžti į visus straipsnius

„Lietuvos ryto“ krepšininkai nesiilsi – lieją prakaitą išbandydami visišką naujieną pasaulyje

24 lapkričio, 2017 – 4 min

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komanda šiuo metu turi 2 savaičių atostogas. Tai neįprasta ir tik šiais metais pradėta taikyti praktika klubų krepšinio čempionate. Vis dėlto krepšininkai laiko tinginiauti neturi. Atvirkščiai, vyksta intensyvus pasirengimas gruodžio 2 d. vykstančioms Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėms su Kėdainių „Nevėžiu“ ir Europos taurės varžyboms su Belgrado „Partizan“. Šiuo laikotarpiu krepšininkai savo fizinę formą gerina sporto salėje.

Šį ketvirtadienį krepšininkai sveikatingumo klube „Impuls“ pirmą kartą išbandė funkcines treniruotes su guminiais diržais „Revoring“. Nors iš pirmo žvilgsnio treniruotės neatrodo sunkios gero fizinio pasirengimo krepšininkams, jie neslėpė – nauji pratimai priverčia pajusti raumenis, kurių skausmą jau seniai buvo pamiršę.

„Nors pratimų sudėtingumą gali pasirinkti pats, bet labai lengva nebuvo, ypač kai stengiesi“, –komentavo vidurio puolėjas Egidijus Mockevičius. Jam antrino ir daug metų krepšinio aikštelėje žaidžiantis Mindaugas Lukauskis: „Buvo tikrai įdomu, mums tai naujiena. Tokio pobūdžio treniruotė reikalauja daug ištvermės, nes joje dirba daug raumenų grupių.“

Tiesa, žaidėjas pridūrė, jog krepšinio profesionalams tokio tipo treniruotės pačios aktualiausios galėtų būti pasibaigus sezonui vasarą, kai reikia palaikyti fizinę formą. Darbinio įkarščio metu jie laikosi krepšininkams subalansuoto treniruočių režimo.

„Turime griežtą programą, kurią mums sudaro fizinio pasirengimo treneris. Daug laiko praleidžiame dirbdami su svoriais, todėl funkcinės treniruotės tampa tam tikru iššūkiu. Šiandien turėjome nemažai pavargti. Krepšinis irgi yra intensyvi fizinė veikla, todėl kūnas turi būti pasiruošęs atlaikyti didžiulį krūvį“, – pridūrė krašto puolėjas Artūras Jomantas.

„Lietuvos ryto“ komandos fizinio pasirengimo treneris Evaldas Kandratavičius įsitikinęs, kad funkcinės treniruotės turi labai didelę naudą efektyviam fiziniam pasirengimui. „Nuolat sportuojant krepšinio aikštelėje ir salėje su svoriais organizmas pripranta prie vieno krūvio. Atliekant funkcines treniruotes įvyksta tam tikras stresas organizmui, kuris yra naudingas turint poilsio periodą tarp varžybų. Tokios treniruotės įrodo, kad atliekant pratimus su guminiais diržais vienu metu galima treniruoti ir jėgą, ir ištvermę“, – teigia E. Kandratavičius.

Naujovė ne tik Lietuvoje

„Revoring“ treniruotę „Lietuvos ryto“ krepšininkams vedęs grupinių treniruočių programų vadovas
Andžejus Gunevičius pasakoja nė kiek nenustebęs, kad žaidėjams tokio tipo funkcinė treniruotė buvo nauja patirtis. Anot jo, šios treniruotės – visiška naujiena net ir pasaulyje.

„Kol kas apie treniruotę internete galima rasti labai mažai medžiagos, nes identiškų analogų nėra“, – teigė treneris. Iš tiesų, įvedę treniruotės pavadinimą į paiešką „Youtube“ kol kas randame vos keletą itališkai kalbančių trenerių nufilmuotų siužetų. Nereikėtų nustebti – šios treniruotės buvo sukurtos Italijoje ir pristatytos šių metų birželio pradžioje vykusioje tarptautinėje parodoje.

Anot A. Gunevičiaus, „Revoring“ turi šiek tiek panašumų į lietuviams jau gerai žinomas TRX treniruotes su diržais. Tiesa, per šias treniruotes daugiausiai naudojamas inventorius – guminis diržas. Kaip jau pastebėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, šioje treniruotėje dažniausiai dirba visos raumenų grupės, nes, pasitelkus guminį diržą, galima daryti pritūpimus, įtūpstus ir kt. pratimus krūtinės, nugaros, rankų, pečių raumenims stiprinti.

Be to, tokia treniruote lavinama ištvermė, o kartu ir deginamos kalorijos, todėl ji tinka tiek norintiems padailinti ar pastangrinti kūno linijas, tiek ir fiziškai sutvirtėti ar tiesiog palaikyti gerą kūno formą.

Tiks ir patyrusiems, ir naujokams

Kaip teigia A. Gunevičius, šios treniruotės intensyvumas yra laisvai pasirenkamas dalykas, kurį gali diktuoti treneris: „Jeigu susirenka pažengę lankytojai, tuomet užsiėmimą vedantis treneris jiems gali skirti daugiau pakartojimų, taikyti didesnę amplitudę, ilgiau sportuoti, mažiau ilsėtis, arba atvirkščiai.“ Vis dėlto „Revoring“ treniruotės tikrai nereikalauja ypatingo fizinio pasiruošimo – jose gali dalyvauti tiek patyrę sportininkai, tiek ir ką tik į sveikatingumo klubą užsirašę nariai.

„Galima atlikti pačius įvairiausius pratimus – nuo įprastų šuoliukų iki sudėtingų jėgos pratimų. Tai trenerio fantazijos reikalas, – juokiasi A. Gunevičius. – Juk užduotis gali būti ir labai paprasta – ropoti pirmyn ir atgal, o elastinga guma, kurios savybė traukti atgal, sukurs reikalingą pasipriešinimą“, – apie galimas treniruotės variacijas pasakoja treneris.

Kartu jis džiaugiasi, kad šiandien atsiranda vis daugiau galimybių sportuojantiems žmonėms atrasti savo mėgstamą treniruočių rūšį. „Vieni mėgsta dirbti individualiai su svoriais treniruoklių salėje, o kitiems kaip tik patinka darbas grupėse, bet tik pabandęs gali sužinoti, kas tau arčiausiai prie širdies“, – apibendrina grupinių treniruočių programų vadovas.

logo