Naudingi patarimai
Sausio 20 d. – pasivaikščiojimo lauke diena. IMPULS komanda kviečia Jus visą artėjantį savaitgalį daugiau laiko praleisti gryname ore vaikštant ir sportuojant. Reguliarūs pasivaikščiojimai – didelė nauda Jūsų kūnui ir emocinei sveikatai, nes vaikščiojimas: - mažina psichologinę įtampą, - gerina nuotaiką, - skatina kūrybiškumą, - aktyvuoja viso organizmo veiklą, - stimuliuoja imuninę sistemą, - mažina neigiamas ilgo sėdėjimo pasekmes, - mažina kraujospūdį, - mažina cukraus kiekį kraujyje.
Skundžiamės dėl laiko stokos sau, o ką dėl to darome? Įžengus į naujuosius metus, daugelis mūsų suvokia norintys savo gyvenime kažką keisti. Mūsų prioritetų sąrašo viršuje dažnai atsiranda darbas, karjera, šeima, santykiai, o apie laiką sau pagalvojame rečiau. Ekspertai pastebi, kad tai didelė klaida, kuri blogina gyvenimo kokybę. Vienintelė išeitis – sąmoningai rasti ir skirti laiko sau kasdien. Kaip atrasti galimus buvimo su savimi momentus ir kokios mažos dienotvarkės gudrybės tai padės padaryti?
METŲ PASIŽADĖJIMAI Ar žinote, kad TOP 3 Naujų metų pasižadėjimai yra: Daugiau sportuosiu, Sveikiau valgysiu, Numesiu svorio? Kad Naujametiniai pažadai virstų realybe, dalinamės Impuls sveikatingumo klubų trenerio Tado Pociaus patarimais, kaip pradėti sportuoti, kad aktyvus gyvenimas taptų įpročiu ir tęstųsi ilgiau nei kelis mėnesius ar savaites po Naujųjų metų.
Sveikatingumo klubai „Impuls“ ir „Lemon“ nemokamai atveria duris visiems nuo COVID-19 pasiskiepijusiems gyventojams. Siekdami paskatinti žmones rūpintis savo bei kitų sveikata, plečiant visuomenės galimybes judėti ir skatinti platesnį verslų atisivėrimą - dovanojame 10 dienų narystę tiems, kurie turi bent vieną skiepą.
Šylantys orai augina bėgikų gryname ore gretas. Tą patvirtina ir sveikatos specialistai, pastebintys, kad būtent pavasarį padaugėja su intensyvesniu judėjimu susijusių skausmų ir traumų. O sporto prekių pardavėjai pastebi, kad atšilus orams akivaizdžiai išauga bėgimui skirtos avalynės bei aprangos pardavimai. Tiesa, nors bėgimas gali turėti daug privalumų, ekspertai pastebi, kad grįžus bėgioti po žiemos pertraukos ar tik dabar nusprendus išbėgti reikia paisyti svarbių taisyklių.
Nuo kovo 22 d. startavo LAUKO TRENIRUOTĖS mažose grupėse. Nors karantino metu ONLINE treniruotės – tikras išsigelbėjimas, bet treniruočių su treneriu niekas nepakeis!
Dauguma sportuojančių svajoja apie liekną liemenį, tvirtus pilvo raumenis ir ryškų presą. Tik neretai nežinome, kaip šių tikslų pasiekti, treniruojamės netaisyklingai arba neefektyviai.
Karantino metu ne vienam ir tikrai ne vieną kartą norisi susisukti į pledą ir nuotaiką pasikelti su pica ar ledų kibirėliu. Tą akimirką tikrai būna gera, tačiau kaip tikrai gerą savijautą išsaugoti ilgai?
Sveikam gyvenimo būdui – trenerio ir dietisto pagalba vos nuo 25 Eur.
Startuokite aktyviai ir išsikelkite iššūkį savo judrumui
Atvėsus orams ir siaučiant virusinėms ligoms labai svarbu stiprus imunitetas ir gera savijauta. Visi esame girdėję, kad sportas gerina sveikatą ir imunitetą, tačiau, kaip konkrečiai aktyvus gyvenimo būdas padeda nesusirgti retas kuris žinome. Teigiama sporto įtaka mūsų organizmo imuninei sistemai neabejoja sporto ir sveikatingumo klubų IMPULS treneris Deimantas Vaitkevičius.
Kad nepritrūktų motyvacijos, kai tenka sportuoti namuose ar lauke ir nėra prieigos prie treniruočių įrangos, IMPULS treneris Antanas Vinčiūnas turi Jums keletą patarimų.
Fizinis aktyvumas būtinas stipriam imunitetui ir sveikatai, tačiau neretai imamės sportuoti neturėdami pakankamai žinių, kaip tą daryti taisyklingai.
Artėjant šaltajam sezonui dėl nusilpusio imuniteto neretai kaltiname vėstantį orą ar padidėjusį virusų kiekį. Bet ar tai tikrai didžiausi mūsų priešai? Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad sveikatą ir gyvenimo trukmę apie 50 proc. lemia gyvenimo būdas bei paties žmogaus elgesys. Svarbiausi faktoriai, norint turėti stiprią imuninę sistemą: grynas oras, fizinis aktyvumas ir sveika mityba. Patariame, kaip atrasti tinkamą šių komponentų balansą.
Ar turi sportuoti nėščia moteris? O gal pamačius teigiamą nėštumo testą geriau išvis nutraukti bet kokias sportines veiklas ir saugoti save? Konsultuoja sveikatingumo klubo trenerė Vilma Brinec.
Nepaisant prasidėjusio kalendorinio pavasario, Lietuvoje besitęsiantys žvarbūs orai džiugina žiemos pramogomis, tačiau dažnai jie lemia ir pavojus. Lauke sportuoti mėgstančių žmonių traumos tyko praktiškai ant kiekvieno kampo. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje duomenimis, termometrų stulpeliams pastarosiomis dienomis užsilaikius gerokai žemiau nulio, padaugėja specifinių, su žiemos sportu susijusių traumų.
Neabejojame, jog visi žinote, kas tai yra raumenų skausmas po geros treniruotės. Laimei, elgiantis apgalvotai, šio nemalonaus jausmo galima išvengti. Tereikia šiek tiek pajudėti prieš ir po treniruotės – atlikti apšilimą ir nepamiršti tempimo pratimų pabaigoje.
Viena iš dažniausiai daromų klaidų – žmonės nepavalgo prieš treniruotę arba pavalgo per daug. Sužinokite, kiek laiko prieš treniruotę ir kokį kiekį maisto būtų geriausiai suvalgyti, ruošiantis sportuoti.
Pirmąkart arba po ilgos pertraukos žengiate pro sporto klubo duris, o mintyse – begalė įvairių klausimų ir dvejonių.