Grįžti į visus straipsnius

12 dydžių sulieknėjusi Lina: apie pokyčius „pranešė“ nukritusios uniforminės kelnės

11 balandžio, 2018 – 3 min

Vaikystėje niekad nesportavau“, –prisipažįsta net 12 dydžių sulieknėjusi Lina Grigaliūnienė. Įkvėpimas keistis ją aplankė netikėtai. Atsikėlusi vieną rytą moteris suvokė, kad tai nebuvo vien tik sportas. Tai buvo penkmečio planas. Šiandien moteris džiaugiasi, jog svorio keliama našta – jau praeityje.

Kaip pasakoja istorijos herojė, vienas iš ilgalaikių jos tikslų buvo pasiekti įprastą kūno masės indeksą. Tuo metu Lina svėrė per 130 kg ir neslepia, jog jos savijauta buvo prasta.

Dėl didelio antsvorio ją kankino aukštas kraujospūdis, teko nuolat vartoti dviejų rūšių vaistus nuo hipertenzijos. „Vieną rytą atsibundi ir suvoki, kad reikia (pokyčių – red. past.), nes tau jau yra sunku keltis iš lovos“, – atvirai apie patirtus sveikatos sunkumus pasakoja pašnekovė.

Antsvoris trukdė dirbti

Labiausiai, Linos teigimu, antsvoris trukdė profesinėje kasdienybėje – bendros pagalbos slaugytojų darbe būtina ne tik protinė, bet ir fizinė ištvermė. „Reikia lakstyti, bėgioti, o tu tiesiog dūsti, lipdamas į ketvirtą, penktą aukštą, nešdamas defibriliatorių“, – apie būtinus pokyčius pasakojo pašnekovė.

Kaip ir daugelis pradedančiųjų, anksčiau fitnesu ar kita sporto šaka nesidomėjusi Lina į treniruočių salė žengė lydima trenerio. Jį, sveikatingumo klube „Impuls“, atrado pasiskaičiusi daugelio klubo lankytojų rekomendacijas.

Esu jam (treneriui – red. past.) be galo dėkinga. Lenkiu savo galvą prieš jį ir prieš didelį darbą, kurį jis padarė“, – nuoširdžių padėkų treneriui nestokoja moteris. Anot jos, geras treneris yra tas, kuris tiesiog mato, ko kiekvienam reikia individualiai, o kartu ir išreiškia rūpestį, teiraujasi, kaip sekasi, ir, žinoma, pataria.

Linos teigimu, sportuojant kartu su profesionalu jautiesi saugus, o kartu ir užtikrintas dėl siekiamų rezultatų. „Tai tampa partneryste, draugiškais santykiais“, – dar vieną ilgalaikio sporto rezultatą priduria pašnekovė.

Išdavė kelnės

Praėjus metams po tos dienos, kai Linos gyvenime prasidėjo rimti pokyčiai, aktyviai ir toliau sportuojanti moteris šiandien džiaugiasi itin sėkmingais rezultatais.

Nors spręsti viršsvorio problemą ji pasiryžo dėl sveikatos priežasčių, sunku nepastebėti ir smarkiai pakitusios jos išvaizdos. Tiesa, į estetinius pokyčius pati pašnekovė pripažįsta atkreipusi dėmesį visai neseniai.

Į veidrodį pažiūrėjau, kai nukrito uniforminės kelnės (juokiasi). Jos sumažėjo 12 dydžių“, – su didžiuliu džiaugsmu pasakoja moteris. Išvaizdos pokyčiai paskatino ir naujus apsipirkimo įpročius.

Koks malonumas, kai tu gali eiti į normalių, o ne tik didelių dydžių parduotuvę. Man tai buvo nauji potyriai“, – atvirauja Lina. Visus, kurie jaučia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl turimo viršsvorio, pašnekovė drąsina nebijoti pokyčių ir drąsiai žengti į sporto salę arba užsiimti fizine veikla.

logo