Grįžti į visus straipsnius

Andriaus transformacija: nuo 142 iki 84 kilogramų per nepilnus metus

27 spalio, 2018 – 4 min

27–erių Andrius iki pirmojo vizito į sporto klubą visiškai nesekė, ką valgo. Šiandien klaipėdietis sveikai maitinasi, reguliariai treniruojasi ir gali pasigirti per nepilnus metus numetęs trečdalį savo svorio – net 48 kilogramus! 142 kilogramus svėrusį Andrių pradėti sportuoti paskatino netylančios artimųjų bei draugų užuominos. Šiandien vaikinas prisimena pirmąsias treniruotes, sunkiai įsivaizduojamus tikslus bei dalijasi savo istorija tam, kad sveikai gyventi įkvėptų ir kitus.

Į sporto salę – jau kitą dieną

Andriaus pokyčių kelias prasidėjo pažintimi su draugo rekomenduotu, sveikatingumo klube „Impuls“ dirbančiu treneriu. „Paskambinau jam ir sutarėme pradėti sportuoti jau kitą dieną, tad laiko galvoti ar dvejoti nebuvo“, – pasakoja klaipėdietis. Andrius šypsosi prisiminęs trenerio juokais ištartą frazę, kad vargu, ar vaikinui pavyks viską ištverti, tačiau motyvacija ir užsispyrimas neleido pasiduoti. Andrius neslepia visas blogas mintis vijęs į šoną ir pripažįsta, kad be draugų ir artimųjų palaikymo bei nuolatinių trenerio pastangų šie puikūs rezultatai būtų neįsivaizduojami.

Pokyčiai virtuvėje

Pirmas penkias savaites sporto klube Andrius lankėsi po penkis kartus. Po savaitės dingo pirmieji 1,5 kilogramo ir panašus svorio metimo tempas laikėsi visą laiką. Pasirinktos treniruotės – kardio, jėgos pratimai, darbas su savo kūno svoriu. Anksčiau dažnai persivalgyti linkęs vaikinas keitė ir mitybos įpročius, atsisakė cukraus, duonos gaminių. Tiesa, nuo asmeninio trenerio sudaryto mitybos plano retkarčiais nuklysdavo, tačiau visada žinodavo – sporto salėje už tai privalės atidirbti dvigubai.

Maistą Andrius įprato gaminti namuose, užkandžiams visada turėdavo liesos varškės, graikiško jogurto, avokadų, graikiškų arba lazdyno riešutų ar tuno. Valgydavo dažnai, tad alkio nejausdavo, o kartais dėl to nesunkiai praleisdavo ir paskutinį valgymą. Šiandien itin griežto mitybos plano vaikinas nebesilaiko, tačiau kai kurie įpročiai, pavyzdžiui, suvartotų kalorijų skaičiavimas, išliko.

Skaičiai svarstyklėse – pagal planą

Kartu su treneriu užsibrėžęs tikslą pasiekti mažiau nei šimtą kilogramų iki Naujųjų metų, vaikinas įgyvendino be priekaištų, tiesa – tą pačią dieną: „Prisimenu, kad gruodžio 31 d. į treniruotę atėjau truputį anksčiau ir svarstyklės rodė 100,1 kilogramų. Kiek nusiminiau, bet kadangi jau atėjau anksčiau, nuėjau ant bėgimo takelio. Kai atėjo laikas pasisverti su treneriu, tikslas jau buvo pasiektas – svėriau mažiau nei 100 kilogramų“, – džiaugiasi klaipėdietis.

Mažiausias klaipėdiečio svoris buvo 94,5 kilogramai, o pastarąjį pusmetį Andrius sveria 97–98 kilogramus. Sporto salėje vaikinas įprastai lankosi keturis kartus per savaitę ir teigia, kad jo sėkmės receptas – itin paprastas – tai meilė sportui ir trenerio patarimai, kurių jis laikėsi tiek sporto salėje, tiek virtuvėje.

Trenerio patarimai

Andriui padėjęs treneris Andrius Montvydas teigia, kad remdamasis panašiais principais, puikių rezultatų pasiekti gali kiekvienas. Štai keletas asmeninio trenerio patarimų, nusprendusiems žengti Andriaus keliu:

  • Išsikelkite tarpinius tikslus. Jei žmogus sveria 150 kilogramų, naivu tikėtis, kad po kelių mėnesių jis bus atsikratęs pusės savo svorio. Tikslai turi būti realūs – mėnesio, pusmečio, metų.
  • Sportas ir sveika gyvensena turi tapti kasdieniu prioritetu.
  • Svorio metimas neturėtų viršyti 3–4 kilogramų per mėnesį. Priešingu atveju svoris grįš ir, tikėtina, dar didesnis.
  • Svarbu atminti, kad kiekvieno kūnas – labai skirtingas, tad įvairovė šiame procese būtina. Pavyzdžiui, Andrius išbandė begales treniruočių variacijų, daugybę kartų keitė mitybos planą. Specialisto pagalba šiame kelyje ir yra reikalinga tam, kad padėtų atrasti būdą, priversiantį organizmą deginti riebalus.
logo