Grįžti į visus straipsnius
Mano IMPULS istorija

LAIDŲ VEDĖJAI SIMONA BANDITA IR ORIJUS GASANOVAS VASARĄ RENKASI TRENIRUOTES LAUKE

31 liepos, 2017 – 5 min

Kaip padailinti kūną, žinome visi: turime sveikai maitintis ir daug judėti. Pasakyti lengva, kur kas sunkiau žinias paversti sveiku įpročiu. Ypač didelis iššūkis nusiteikimui sportuoti ir rūpintis mityba kyla tada, kai keičiasi gyvenimo aplinkybės. Kartais disciplinai prarasti užtenka šiltų, vasariškų orų.

Kaip išsaugoti įprotį mankštintis, atskleidė radijo ir televizijos laidų vedėjai Simona Albavičiūtė-Bandita ir Orijus Gasanovas.

Vasarą renkasi aktyvų sportą lauke arba sportuoja lifte

„Vasara džiugina tuo, kad suteikia daugiau galimybių sportuoti, būti aktyvesniam tarsi be pastangų ir planavimo“, – įsitikinusi Simona. Nenuostabu, mergina mėgsta maudynes, vandens sportą. Netgi sporto klubą ji pirmiausia renkasi dėl didelio baseino, nors eina ir į salę sportuoti su asmenine trenere.

Vasarą dirbdama Palangoje, į darbą ji vyksta ne automobiliu, o riedučiais, dviračiu. Kyla klausimas: gal ne dėl kūno formų ji užsiima aktyvia veikla, o dėl veiklos teikiamo džiaugsmo?

„Taip, šie užsiėmimai – svarbi laisvalaikio dalis, – sutinka Simona. – Tačiau vis tiek pagalvoji apie jų įtaką išvaizdai, savijautai. Aktyviai leidžiant laiką, atsipalaiduoja protas, kyla naujų idėjų, gali palyginti, kaip jautiesi tada ir kai nieko neveiki namuose.”

„Atradau dar vieną sportą, – priduria ji. – Bet kuriuo metu, kad ir liftu važiuojant, atsitūpti prie sienos ir įtempus kojų bei pilvo preso raumenis taip išbūti kuo ilgesnį laiką.“ Pratimus Simona daro ir paplūdimyje ar kitoje neįpareigojančioje aplinkoje.

„Nežinau, ar pratimai duoda matomų rezultatų, tačiau jie naudingi ir odai, ir raumenims. Kuo daugiau tuos raumenis treniruosiu, tuo daugiau jie bus pasirengę atlaikyti. Ir kolegas raginu“, – pasakoja Simona.

Meilę bandelėms atlygina minimas dviračiu

„Apskritai, tai aš nemėgstu sporto“, – pareiškia Orijus Gasanovas, paklaustas apie jo santykį su skirtingomis sporto rūšimis. Tiesa, save pataiso, – mėgsta ir daug metų žaidė futbolą.

„Tačiau bendrai aš sportuoju tik tam, kad būčiau energingas ir žinoma patenkintas savo išvaizda“, – tvirtina jis. Orijus pasakoja mėgstantis daug valgyti – taip pat ir pačių nesveikiausių dalykų, picas, makaronus, gerti limonadą.

„Didžioji meilė – bandelės, viskas, kas iš kepyklos, – šypsosi jis. – Meilės „bulkai“ aš neriboju, todėl užsiimu sportu.” Pašnekovas svarsto, kad jei nesportuotų, būtų dvigubai stambesnis.

„Sportuoju ketverius metus, tačiau nesu ypač figūringas. Vis dėlto vertinant mitybą, mano dabartinė forma – irgi rezultatas“, – teigia jis. Vasarą formą Orijui padeda išlaikyti dviratis: būdamas Palangoje kasdien dviračiu numina apie 20 km.

„Tiesa, čia yra sporto klubas, bet jame nėra mano trenerio, – priduria jis. – Mano treneris liko Vilniaus Savanorių prospekto klube „Impuls“, ir be jo aš negaliu sportuoti.”

„Simona turi kažkokią maniją: prisimokė kažkokių pratimų, juos nuolat daro ir dar kitus ragina, – šypsosi Orijus. – Aš jais tikrai neužsiimu“, – pridūrė Orijus.

Draugystėje su sportu – svarbiausias pirmas mėnuo

Anot Orijaus, sunkiausia prisiversti sportuoti pirmą mėnesį. Jam praėjus pajunti, kad šiek tiek pastangrėjo kūnas, fizinė veikla tapo truputį lengvesnė, imi tikėtis didesnių rezultatų.

„Svarbiausia rasti laiko sportui pirmąjį mėnesį, leisti sau įsivažiuoti. Vėliau sportas tampa gyvenimo dalimi – kaip plaukų ar nagų kirpimas, elementari higiena“, – įsitikinęs jis. Orijus į sporto klubą eina du tris kartus per savaitę ir sportuoja su treneriu.

„Iš pradžių mėginau sportuoti savarankiškai. Tada priėjo treneris ir paklausė, ar aš tikrai noriu pečių sulig ausimis. Išsigandau ir supratau, kad nesuprasdamas, ką darai, gali prisidaryti žalos, – prisimena jis. – Kai kurie žmonės specialiai domisi sportu, žiūri video įrašus, skaito patarimus ir gali sportuoti be pagalbos. Tai – ne man, aš sporto salėje nenoriu sukti galvos. Turiu profesionalų trenerį, jis gilina žinias konferencijose, kiekvieną kartą pasiūlo kitokių pratimų ir man treniruotės išlieka įdomios,“ – asmeninio trenerio privalumus vardija Orijus.

Geriausia motyvacija – asmeninės treniruotės

Neretai žmonės, sportuojantys su treneriu, jo pagalbą įvardija kaip stiprų motyvatorių.

„Vienas dalykas – su treneriu susitari laiką, – pritaria Orijus. – Jei su žmogumi susitariu, privalau pasirodyti sutartu metu. Tai leidžia laikytis režimo, rinktis sportą net tada, kai atsiranda kitų reikalų.“

Sportas su treneriu motyvuoja ir Simoną. Kaip ir daugeliui, kartais jai būna nesmagu grupinėse treniruotėse, ypač, jei aplinkiniai daug labiau įgudę, patyrę. Nuo nepatogumo Simoną išgelbėjo sveikatingumo klubo „Impuls“ trenerė, pasiūlydama individualias treniruotes.

„Norą sportuoti padeda išlaikyti treneris ir rezultatai. Kaip tik jie padeda pomėgį paversti įpročiu, netgi priklausomybe. Man gamta davė gerus genus, kitiems dėl kūno formų tenka daug labiau pasistengti. Būtų gėda apsileisti,“ – teigia Simona Bandita.

logo