Grįžti į visus straipsnius
Treneris pataria

Sausio 20 d. – pasivaikščiojimo lauke diena.

20 sausio, 2023 – 2 min

Sausio 20 d. – pasivaikščiojimo lauke diena. IMPULS komanda kviečia Jus visą artėjantį savaitgalį daugiau laiko praleisti gryname ore vaikštant ir sportuojant.

Reguliarūs pasivaikščiojimai – didelė nauda Jūsų kūnui ir emocinei sveikatai, nes vaikščiojimas:

  • mažina psichologinę įtampą,
  • gerina nuotaiką,
  • skatina kūrybiškumą,
  • aktyvuoja viso organizmo veiklą,
  • stimuliuoja imuninę sistemą,
  • mažina neigiamas ilgo sėdėjimo pasekmes,
  • mažina kraujospūdį,
  • mažina cukraus kiekį kraujyje.

Net ir neilgas, vos 10 minučių pasivaikščiojimas gryname ore apdovanos geresne nuotaika. Tai laikas, kai galite pabūti su savimi, apmąstyti savo dieną ar jos planus, susitelkti į rūpimus klausimus, nes vaikštant aktyvuojasi kūrybingumas. Gerai pravėdinta galva – mažiau streso ir dirglumo.

Ilgesni, 45 ar net 90 minučių, pasivaikščiojimai – jau tikras sportas. Tokio pasivaikščiojimo metu stiprinsite savo svarbiausią, širdies, raumenį, aktyvinsite medžiagų apykaitą, aktyvuosite visas organizmo sistemas. Po tokio žygio jausitės kaip po geros meditacijos – pailsėję, nurimę ir pasirengę naujiems iššūkiams.

Trenerės Eglė Graževičiūtė – Pilvelė:

„Vaikščiojimas, tai veiksmingas būdas pagerinti tiek psichinę, tiek fizinę sveikatą. Jei kalbame apie pastarąją, tai vaikščiojimas gali sumažinti širdies ligų, insulto ir 2-ojo tipo diabeto riziką, jis taip pat gali padėti pagerinti pusiausvyrą, jėgą, ištvermę ir lankstumą.

Pradedantiems vaikščiotojams rekomenduoju rinktis neskubrų tempą, nesudėtingą lygų maršrutą ir pasivaikščiojimui skirti apie 10-15 min. Nueinamą atstumą palaipsniui vis didinkite, skirkite tam daugiau laiko ir pasunkinkite maršrutą.

Tinkamai parinkta avalynė bei apranga pasivaikščiojimui suteiks daugiau komforto. Batai turėtų būti pralaidūs orui, o jų padas garantuoti gerą sukibimą su kelio danga. Rūbus taip pat rinkitės patogius bei pralaidžius orui. Gero pasivaikščiojimo.“

Prisijunkite prie pasivaikščiojimo lauke aktyvacijos -> https://www.facebook.com/impuls.lt/videos/2138951599635709/ 

logo